Olejek Manuka

DR BETA RADZI - Doceńmy Manukę

O olejku manuka pisaliśmy już w Aromaterapii wielokrotnie. Stosujemy go jednak rzadko. Stale jest niedoceniany i nie zyskał popularności, choć jego cenne właściwości terapeutyczne kwalifikują go na pierwsze miejsce w rankingu olejków eterycznych, które powinny być stosowane w zabiegach aromaterapeutycznych. Żeby przybliżyć Państwu jego zalety proponuję dzisiaj kilka receptur z olejkiem manuka z serii DR BETA przy pospolitych dolegliwościach i dręczących nas problemach zdrowotnych.

Olejek Manuka Przy Infekcjach.
Silne działanie przeciwbakteryjne, udokumentowane badaniami, olejku manuka powoduje, że mieszanki z jego udziałem są niezwykle przydatne przy infekcjach górnych dróg oddechowych oraz niskiej odporności organizmu na infekcje.

Betamix X-20
Olejek manuka 3 krople
Olejek drzewa herbacianego 3 krople
Olejek cytrynowy 4 krople

Mieszanka ta o wonnym zapachu ziołowej manuki i drzewa herbacianego, wzbogacona cytrusową, świeżą nutą olejku cytrynowego przeznaczona jest do stosowania w kominku aromaterapeutycznym lub typowych inhalatorach (3 krople do inhalatora lub miski gorącej wody) powinno się stosować codziennie przez okres tygodnia. Po kilku dniach przerwy można powtórzyć 7 dniowy cykl inhalacji. Mieszanka ta również dobrze spełnia rolę w dezynfekowaniu pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym, gdy szczególnie narażeni jesteśmy na infekcje, grypy i przeziębienia. Wonny ziołowo-cytrynowy zapach przywróci świeżość w zamkniętych pokojach i sypialniach. Prostą metodą nawaniania pomieszczeń i utrzymywaniu zapachu świeżości jest wkroplenie 3-5 kropli mieszankico 2-3 dni do kamionkowych nawilżaczy powietrza zawieszonych na grzejnikach.

Olejek Manuka Przy Podrażnieniach Skóry
Mieszanki z dodatkiem olejku manuka maja łagodny wpływa na skórę i śluzówki. Zmniejszają wrażliwość skóry na swędzenie, łuszczenie, zaczerwienieni i wysypki, gdyż olejek manuka uspokaja znajdujące się w skórze zakończenia nerwowe.

Podrażnienie Skóry (szczególnie przy łuszczycy o podłożu nerwowym)
Betamix L-26
Olejek manuka 3 krople
Olejek bergamotowy 2 krople
Olejek lawendowy 2 krople
Olejek rumianku rzymskiego 2 krople
Olejek sandałowy 1 kropla

Olejki te w podanych proporcjach przeznaczone są do wonnej kąpieli zgodnie ze sztuką aromaterapii. Do wanny wypełnionej ciepłą (niegorącą) wodą, wkropl 10 kropli mieszanki lub kroplami poszczególne olejki i zanurz się w aromaterapeutycznej kąpieli na 15 minut. Nie dodawaj pieniących płynów do kąpieli, pachnących soli kąpielowych i innych dodatków. Ustąpienie objawów nastąpi po kilku dniach stosowanych pachnących seansów kąpielowych.

Olejek Manuka Na Zmienne Nastroje
Mieszanki aromaterapeutyczne z dodatkiem olejku manuka wzmacniają poczucie własnej wartości, chronią przed dołkami psychicznymi, przywracają stabilność emocjonalną, harmonię wewnętrzną, wzmacniają wiarę w siebie.

Zmienne Nastroje (szczególnie w okresie menopauzy)
Betamix K-8
olejek geraniowy 5 kropli
olejek manuka 3 krople
olejek drzewa różanego 1 kropla
olejek grejpfrutowy 1 kropla

Mieszanka ta o wiodącej nucie kwiatowej, przełamana wonną nutą owocu grejpfruta z ziołowym podtekstem manuki, przeznaczona jest do stosowania w kominku aromaterapeutycznym 1 - 2 razy dziennie (10 kropli na miseczkę kominka wypełnioną wodą).

Zmienne Nastroje (szczególnie przedmenstruacyjne)
Betamix KS-2
olejek manuka 3 krople
olejek lawendowy 3 krople
olejek rumianku rzymskiego 2 krople
olejek melisowy 1 kropla
olejek sandałowy 1 kropla

Mieszanka ta z ziołową nutą manuki, lawendy i rumianku, wzbogacona o wonną melisę i zmysłowy sandał, przeznaczona jest do codziennej kąpieli. Zbawienne działanie olejków poczujesz już po pierwszej kąpieli.

Więcej cennych informacji o olejku manuka znajdziesz na stronach Aromaterapii:

Nr 3 (13) t. 4 str. 12-14, 1998
Nr 2 (24) t. 7 str. 14-16, 2002
Nr 1/2 (31/32) t. 9 str. 18-19, 2003

Comments are closed.