Wiadomości

ISEO 2019

In 2019, ISEO celebrates its 50th meeting, a great sign of continuity and strong interest in scientific investigations of essential oils.

Idea Międzynarodowego Sympozjum Olejków Eterycznych” (International Symposium on Essential Oils) znanego dziś powszechnie jako ISEO była dziełem niewielkiej grupy naukowców w czasie sympozjum Stowarzyszenia Badań Roślin Leczniczych (Society of Medicinal Plant Research) ponad 50 lat temu. W oparciu o tę inicjatywę i poparcie wielu zespołów i placówek badawczych, a także przedsiębiorców ISEO w szybkim czasie stało się międzynarodową i interdyscyplinarną platformą naukową współpracy nauki i przemysłu. Sympozja odbywały się w wielu krajach, głównie Europy. Znalazły swoje miejsce także w Polsce – we Wrocławiu w 2001 roku i powtórnie w Lublinie w 2015. Polscy uczeni biorą aktywny udział w pracach ISEO czego najlepszym dowodem jest wybór prof.A.Ludwiczuk z Lublina na stanowisko Przewodniczącej Rady Naukowej ISEO.

Najbliższe jubileuszowe Sympozjum odbędzie się w Wiedeńskim Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w dniach 9-11 września 2019. W programie Sympozjum zarezerwowano specjalną sesję na prezentacje oraz postery młodych naukowców i studentów. Ci ostatni mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w Sympozjum przez sponsora – Międzynarodową Federację Handlu Olejkami Eterycznymi i Aromatami (International Federation of Essential Oils and Aroma Trade – IFEAT).

W imieniu Komitetu Naukowego ISEO i organizacyjnego Sympozjum zapraszają do Wiednia współprzewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego

                           Johannes Novak i Iris Stappen

Kontakt: info@iseo2019.com

Lokalizacja: University of Veterinary Medicine, Vienna, Veterinarplatz 1,

A-1210, Wien, Austria.

Znalezione obrazy dla zapytania iseo 2019 vienna

Sprawdź także