Z życia PTA

KURSY AROMATERAPII Wrzesień, Październik 2020

                  Jesienne Kursy organizowane przez Zarząd PTA

W tym trudnym pandemicznym roku 2020, pełnym obaw o zdrowie przede wszystkim własne, swoich bliskich jak i wszystkich tak naprawdę niewinnych ludzi na całym świecie, odnotowaliśmy szczęśliwie również sukces. Zorganizowaliśmy aż dwa kursy aromaterapii. W pierwszym terminie wrześniowym miał miejsce kurs dwudniowy zorganizowany w Warszawie w  Naturalnym Centrum Zdrowia przy ul.Grażyny 15. W sobotę 12 września odbywały się wykłady z podstaw aromaterapii oraz warsztaty uczące umiejętności tworzenia kompozycji czyli mieszanek olejków eterycznych stosowanych w zabiegach aromaterapeutycznych. Następnego dnia 13 września odbył się kurs masażu prowadzony przez Pana Tomasza Podgórskiego z pomocą pani Doroty Stefańskiej specjalistów z zakresu rehabilitacji. ( fotoreportaż z  zamieściliśmy w kwartalniku Aromaterapia  nr 4 t.26 Jesień 2020).

10 października 2020 roku w sobotę odbył się kolejny  kurs tym razem jednodniowy pt.”Podstawy Aromaterapii z Warsztatami” prowadzony przez dr Iwonę Konopacką Brud i dr Władysława S. Bruda według programu autorskiego obejmującego między innym zagadnienia związane ze zmysłem węchu i psychologią zapachu, otrzymywaniem i właściwościami olejków eterycznych oraz ich mieszanek, bezpieczeństwem stosowania olejków eterycznych w zabiegach.( pełny pogram kursu prezentujemy na stronach www.pta.org.pl w zakładce kursy i kwartalniku Aromaterapia nr 4 Jesień 2020).

W trakcie kursów pracowaliśmy w warunkach zaleceń epidemicznych, a więc w maseczkach, rękawiczkach  i  zachowując wymaganą odległość  pomiędzy słuchaczami. Te  wymagania sprawiały że pomimo zmiany miejsca szkolenia na takie z większą salą, w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym Wspólna przy ulicy Wspólna 56 w Warszawie nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń i kilkunastu  osobom  musieliśmy odmówić udziału w tym terminie. Trudno zaplanować kolejny kurs , chcielibyśmy żeby mógł się odbyć w przyszłym roku. .

Obejrzyjcie Państwo  zdjęcia, zaprezentowane poniżej, które oddają atmosferę miejsca i przebiegu kursów.  

KURS PODSTAWY AROMATERAPII Z WARSZTATAMI 12.09.2020 I KURS MASAŻU AROMATERAPEUTYCZNEGO 13.09.2020

Wykłada Dr I.Konopacka-Brud Fot.D.Cwajda
.Kurs Aromaterapii sala wykładowa Fot.D.Cwajda
Wręczenie Certyfikatu ukończenia Kursu p.A.Radoszewskiej Fot.W.S.Brud
Wręczenie Certyfikatu Ukończenia Kursu P.S.Hawro Fot.W.S.Brud_
Wręczenie Certyfikatu Ukończenia Kursu P.B.Bas Fot.W.S.Brud
Wręczenie Certyfikatu Członkostwa P. Giegel-Kociszewskiej Fot.W.S.Brud
Wręczenie Certyfikatów Członkostwa i Ukończenia Kursu P.Prof. M.Winskiej Fot.D.Cwajda
Wręczenie Certyfikatów Członkostwa i Ukończenia Kursu P. Prof. M.Sienkiewicz
Fot. D.Cwajda
Po kursie Masażu Aromaterapeutycznego Fot. W.S.Brud

KURS AROMATERAPII Z WARSZTATAMI 10.10.2020.

Wykłada Dr W.S.Brud Fot. D.Cwajda
Warsztaty Fot. D.Cwajda
Sprawdzanie wyników Warsztatów Fot. D.Cwajda
Wręczenie Certyfikatu Członkostw P. M.Loszek Fot. D.Cwajda

Sprawdź także