O nas

Wydawana pod patronatem Polskiego Towarzystwa strona Aromaterapia.pl jest rozszerzeniem zakresu informacji o aromaterapii w Polsce i na świecie, jakie Towarzystwo prezentuje zarówno na stronach www.pta.org.pl jak i w wydawanym od 25 lat Kwartalniku AROMATERAPIA, jedynym polskim czasopiśmie poświęconym tej dziedzinie terapii, olejkom eterycznym i pracom badawczym. Kwartalnik można znaleźć na stronie literatura.aromaterapia.pl. Jest to czasopismo naukowe, punktowane w Index Copernicus i referowane przez portal www.kosmet.com

Aromaterapia.pl ma prezentować PT Czytelnikom informacje, notatki, opisy wydarzeń, komunikaty o spotkaniach, kongresach i konferencjach, ludzi, nowe produkty, przepisy prawa i ciekawostki z tej niezwykle obszernej dziedziny jaka jest niezwykle szybko rozwijająca się aromaterapia i związane z nią sprawy dotyczące olejków eterycznych. Będziemy także przestrzegać przed nadużyciami, fałszywymi informacjami, pseudonaukowymi publikacjami itp.

Wszelkie komentarze i uwagi Państwa będą mile widziane i w miarę możliwości komentowane przez naszych współpracowników.

Strona jest redagowana przez współtwórców polskiej szkoły aromaterapii Dr inż. Iwonę Konopacką-Brud i Dr inż. Władysława Bruda,którzy w 1991 roku wydali pierwszą polską broszurę o aromaterapii, która rok póżniej przerodziła się w pierwszą, wielokrotnie wznawianą polską książkę o aromaterapii: „Pachnąca Apteka – Tajemnice Aromaterapii” – ostatnie 4 wydanie w 2008 r, oraz wiele innych publikacji o których mowa w notkach biograficznych poniżej.

Okładka Broszury „Aromaterapia – pachnąca apteka”

O redakcji:

Dr inż. Iwona Konopacka-Brud

Absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, adiunkt w Instytucie Chemii Przemysłowej a od 1991-2009 Kierownik Laboratorium Badawczego i Dyrektor ds. Rozwoju Pollena-Aroma Sp. z o.o. Od 2018 Niezależny Konsultant.

Twórca polskiej szkoły aromaterapii. Współzałożycielka i obecnie Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego. Twórca i Redaktor Naczelny wydawanego od 1995 roku Kwartalnika Aromaterapia. Współautorka koncepcji i technologii wyrobów aromaterapeutycznych i kosmeceutyków z serii  „Dr Beta®” – opartych o biologicznie czynne właściwości naturalnych olejków eterycznych. Współautorka książek „Pachnąca Apteka – Tajemnice Aromaterapii” wydanie polskie, bułgarskie i rosyjskie, „Aromaterapia dla każdego”, „Podstawy Perfumerii”, „Aromaterapia w Gabinecie Odnowy Biologicznej i Spa”. Autorka wielu  artykułów i publikacji dotyczących aromaterapii i olejków eterycznych w literaturze naukowej i czasopismach branżowych. Wykładowca w Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Członek Zarządu Lions Club Warszawa Arka.

Dr Inż. Władysław S.Brud

Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, adiunkt w Instytucie Chemii Przemysłowej a od 1968 r. w„Pollena-Aroma” Sp z o.o.  wieloletni Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu firmy produkującej kompozycje zapachowe, aromaty spożywcze i kosmetyki aromaterapeutyczne „Dr.Beta”. Od 2018 Niezależny Konsultant.

Ekspert w zakresie olejków eterycznych, teorii i psychologii zapachu, perfumerii i substancji zapachowych. Członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Handlu Olejkami Eterycznymi i Aromatami (IFEAT-London) w latach 1993-1999 Prezydent Federacji,  współzałożyciel i pierwszy Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego, Konsultant UNIDO (ONZ) do  spraw olejków eterycznych, Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego II i III kadencji i ISO TC-54, Członek  Deutsche Gesellshaft fur Kosmetologie.  Współautor książek „Pachnąca Apteka – Tajemnice Aromaterapii” (wydanie polskie, bułgarskie i rosyjskie), „Aromaterapia dla każdego”, „Technologia Kosmetyków – wybrane zagadnienia” (wydanie polskie i litewskie), „Podstawy Perfumerii”, „Aromaterapia w Gabinecie Odnowy Biologicznej i Spa”, „A Manual of Essential Oils Industry” (UNIDO, Vien 1995),  „Handbook of Essential Oils” (CRS New York 2016), twórca blisko 100 patentów, publicysta naukowy, autor ponad 300 artykułów i referatów. Profesor Nadzwyczajny w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Laureat nagrody Lider Polskiego Biznesu BCC, Członek Rady Głównej i Konwentu Business Centre Club. Członek Lions Club Tenerife Sur”