Z życia PTA

ZADUMANE DNI – PIERWSZY I DRUGI LISTOPADA

cmentarz

„Weźmij wonnej mirry, kadzidła i cedru zmiksuj i wykadzaj domostwo”

Już Starożytni okadzali swoje domostwa wonnymi żywicami. Nadchodzące Święto Zmarłych, Dzień Zaduszny w naszej kulturze zapowiadają chwile zadumy, spacerów wśród wspomnień o tych którzy odeszli, zapalenie płomyka znicza więc i zapachów wonnych dymów i parafiny. W kulturze pogańskiej to też zatrzymanie się myślami nad minionym i przemijaniem z nutą zabawy. Zapachy tych dni przywołują wonne żywice, dymny aromat świec oddając nastrój i powagę, ale też piękno tych dni. Naturalne olejki eteryczne należy połączyć w odpowiednich proporcjach w butelce 10 ml z ciemnego szkła otrzymując mieszankę aromaterapeutyczną do nawaniana otoczenia w tych szczególnych dniach.

„Zadumane Zapachy„ to idealna kompozycja aromaterapeutyczna do stosowania w kominkach aromaterapeutycznych, nawilżaczach powietrza, dyfuzorach ultradźwiękowych.

ZADUMANE ZAPACHY

Olejek eteryczny kadzidłowy (INCI Boswelia Sacra Oil)3 krople
Olejek eteryczny yuzu (Citrus Yunos Oil)3 krople
Olejek eteryczny mirrowy (INCI Commiphora Myrrha Oil) 2 krople
Olejek eteryczny cedrowy (INCI Cerdrus Atlantica Oil)1 kropla
Olejek eteryczny pomarańczowy( INCI Citrus Aurantium Amara Oil)1 kropla

W aromaterapii naturalne olejki eteryczne zawsze stosujemy według zasady „mniej niż więcej„ tak więc dawkę 10 kropli rozprowadzamy w pomieszczeniu wielkości około 10m2 i nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia. Kompozycja naturalnych olejków eterycznych „Zadumane Zapachy” oddaje nastrój listopadowych dni ale spełnia też rolę terapeutyczną. Olejki eteryczne stosowane w mieszance mają działanie uspokajające, pomagają się wyciszyć, odstresować. Są antyseptyczne a więc dezynfekują i odświeżają pomieszczenia, zapobiegają rozprzestrzenianiu bakterii i wirusów chroniąc przed infekcjami a przecież listopad to zimno, wiatry i przymrozki. „Zadumane zapachy” można stosować przez wszystkie jesienne dni.

Bardzo ceniony choć jeszcze mało znany Naturalny olejek eteryczny yuzu opisany jest przez ekspertów ds. olejków w kwartalniku AROMATERAPIA nr 1(95) ( t.25). Zima 2019 do nabycia w Kiosku PTA www.literatura.aromaterapia.pl

Sprawdź także